Som ovca zo stáda

Týždeň 48 - evanjelizačný kalendár 2018 - napísal Jaroslav Beňo


Pán Ježiš riekol: moje ovce počúvajú môj hlas, aj ja ich poznám a nasledujú ma. Ja im dávam večný život, a nezahynú naveky, a nikto im ich nevytrhne z ruky. Čo mi dal otec, je väčšie ako všetko, a nikto to nemôže vytrhnúť Otcovi z ruky. Ja a Otec sme jedno. Jn 10/27-30

Často krát, keď niekoho porovnávajú k stádu oviec, tak sa urážame. Lebo stádo oviec vraj ide jedna za druhou a ani nerozmýšľajú o čo ide.

Tu v Biblickom texte sú ovcami nazvaný Kresťania – tí ktorý veria v Pána Ježiša Krista. Teda tí, čo poznajú Biblickú pravdu o Ňom, veria v to a snažia sa žiť podľa pravdy Božieho slova. Nie tí Kresťania, ktorých pokrstia ako malé deti a potom žijú bezbožným životom až do smrti. Popremýšľajme nad sebou – do ktorej kategórie patrím? Do ktorej kategórie chcem patriť?

Vo verši 26 tej istej kapitoly ako je verš z úvodu je napísané: Ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec. Jn 10/26 Ak neveríš, nie si súčasťou Kristovho ovčinca. Možno sa ti to páči, možno ti je to jedno – ale na tejto pravde sa tým nič nemení.

Ja verím, že som súčasťou tohto ovčinca a vôbec ma to neuráža. Teším sa tomu. Ak som súčasťou Kristových oviec, tak slepo nasledujem Krista, bez rozmyslu? Žiaľ musím povedať, že vôbec nie. Ja som ovca, ktorá zlyháva, často si vyberie horšiu cestu. Som hriešny a hreším. Boh mi dal slobodnú vôľu – niekedy túžim aby som ju nemal a naozaj by som na sto percent slepo nasledoval Pána Ježiša. Určite by sa mi vodilo oveľa lepšie. – Napriek tomu aký som, tak verím a čo je dôležité – cítim ako ma Boh skrze svojho Ducha usvedčuje zo zlých skutkov. Prosím Boha o odpustenie. Som stále súčasťou ovčinca môjho Pastiera.

V Biblii je jeden príbeh. Dobrému pastierovi sa stratila jedna ovečka – hľadal ju kým ju nenašiel. A keď ju našiel, tak si ju položil na plecia a postaral sa o ňu. A takou ovečkou môžeš byť aj ty. Ktorá sa stratila – blúdi bez Boha na svete. Ale ak ťa Kristus nájde – dobrý Pastier nájde, tak sa o teba postará, zmyje z teba tvoju vinu. Skús to. Počuj ten volajúci hlas z diaľky. Ozvi sa mu – popros ho aby si sa stal Jeho ovečkou.

Ja som Jaro a my sa vidíme, počujeme ak Boh dá nabudúce.

Ak sa ti zamyslenie páčilo, ak ťa zasiahlo, môžeš ho zdieľať.

Ak by si rád počul ďalšie zamyslenie, tak daj odber na youtube kanál.

Buďme s Bohom.
2097 Zdieľaj: http://evanjelizacnykalendar.sk/Zamyslenie/48-2018-som-ovca-zo-stada