Ja túžim po Božej priazni a ty?

Týždeň 30 - evanjelizačný kalendár 2018 - napísal Jaroslav Beňo


Ak som našiel priazeň v Tvojich očiach, Pane, nech kráča môj Pán uprostred nás, lebo je to ľud tvrdohlavý; odpusť naše viny a hriechy a urob nás svojím vlastníctvom. 2M 34/9

Ja túžim po Božej priazni a ty? Možno to máš úplne na háku, možno o tom rozmýšľaš, ale nič s tým nespravíš. Možno nevieš, čo s tým spraviť, možno nechceš v koncovke s tým nič spraviť.

Možno sa bojíš žiť s Bohom, možno sa bojíš toho, že stratíš svoj život. Svoj spôsob života. Nechceš sa toho vzdať, silou mocou si to chceš udržať, lebo si presvedčený, že to je správne pre teba. Alebo si to len namýšľaš a v skutočnosti vieš, že život bez Boha je o ničom, len si to nechceš priznať. Nebuď tvrdohlavý.

Ja ťa povzbudzujem, nekašli na Boha. Reálne sa o Neho zaujímaj a vykroč k Nemu. Čo sa píše vo verši na začiatku, porozmýšľaj o tom.

Nie sme aj my taký ľud tvrdohlavcov? Všetko áno, ale Boh nie? My sme dobrí ľudia. Pôjdeme do neba. Prečo by sme aj nemali? Boh síce vraví niečo iné skrze Bibliu, ale nám je to jedno. My sme aj tak dobrí ľudia, však nekradneme a nezabíjame.

A čo ja? Ja vôbec nie som o nič lepší. Som tvrdohlavý. Ale ja som spoznal Božiu milosť, a keď zhreším, tak vďaka Bohu prosím o odpustenie svojich vín a hriechov a chcem, túžim po tom, aby som bol Božie vlastníctvo a aby Boh kráčal uprostred mojej rodiny.

A čo ty? Chceš, aby si našiel priazeň v Božích očiach? Bol by si rád, aby Boh kráčal s tebou? Porozmýšľaj.


2093 Zdieľaj: http://evanjelizacnykalendar.sk/Zamyslenie/30-18-ja-tuzim-po-Bozej-priazni-a-ty-otazka