Máš pokazený padák?

Týždeň 31 - evanjelizačný kalendár 2018 - napísal Jaroslav Beňo


V tom je láska, že nie my sme milovali Boha, ale že On miloval nás a poslal svojho Syna ako obeť zmierenia za naše hriechy. 1Jn 4/10

Doteraz sme vraveli stále dookola o tom aký sme zlý a hriešny, že sme zlyhali a stále zlyhávame. Možno sa vám to zdá trošku tvrdé o tom počuť, ale taká je realita a musíme sa s tým zmieriť. Ak nie – ak to neprijmeme a nepochopíme, ako sa chceme kajať? Prosiť o zmilovanie?

Ak by som sa chystal skočiť z lietadla padákom a všimli by ste si, že mám uvoľnený alebo inak pokazený padák – nechali by ste ma skočiť, alebo by ste ma upozornili? Verím, že by ste ma pred hroziacou smrťou upozornili. O to isté sa snažím ja – upozorniť nás pred uvoľneným padákom nášho života.

Ako a kto môže tento pokazený padák nášho života opraviť? Z biblického svedectva sa dozvedáme, že je to Boh. Je to Božia láska. A táto Božia láska sa prejavila prvá – On miluje nás a preto koná. Nie, že mi milujeme Jeho a preto niečo robí – NIE. Naopak – On miluje nás – a preto poslal svojho Syna ako obeť za naše hriechy – aby nás s Ním zmieril – lebo ako vieme, našimi hriechmi sme od Neho odlúčený.

Ty, ak chceš prijať večný život, večnú Božiu lásku, tak musíš prosiť úprimne Boha o odpustenie a veriť Kristovi vo svojom živote – veriť, že On za teba osobne zomrel...


2096 Zdieľaj: http://evanjelizacnykalendar.sk/Zamyslenie/31-18-mas-pokazeny-padak