Svet sa nehanbí za svoje názory a kresťan?

Týždeň 9 - evanjelizačný kalendár 2019 - napísal Jaroslav Beňo


Potom im povedal: Choďte po celom svete, kážte evanjelium všetkému stvoreniu. Mk 16/15

Toto je jednoznačný príkaz k činom – k akým? My ako kresťania máme zvestovať evanjelium všetkému stvoreniu.

Apoštoli a učeníci v dobe kedy bol Pán Ježiš fyzicky na zemi – mali ísť preč z Jeruzalema do sveta – nemali sa tam zavrieť, aby sa mohlo evanjelium šíriť po svete.

Srandovné na tom je to, že sa učeníci nijak veľmi neponáhľali do sveta – boli v Jeruzaleme, kde sa rozširovali. Čo ich do sveta vyhnalo bolo až prenasledovanie pre ich vieru.

V dnešnej dobe sú ľudia, ktorý cítia povolanie pre misiu – idú do sveta a zvestujú evanjelium. Nie každý ale musí a má byť misionár vo svete.

Čo my máme a musíme – je zvestovať evanjelium vo svojom okolí.

Ja osobne to považujem za ťažké – bojujem s vlastným telom a komfortom. Viem, že ľudia nemajú radi tieto témy a na „kresťanskom“ Slovensku sa ľudia myšlienkam o Bohu z ďaleka vyhýbajú. Bojím sa možno nevraživosti, hanbím sa a podobne.

S tým musím bojovať. Nechcem sa hanbiť – aby ma Boh nezavrhol.

Ako si vieme pomôcť?

Tým, že si čítame Bibliu a potešujeme sa. Povzbudzujeme sa. Čítame o tom, že Boh musí darovať vieru. My máme ísť povedať – nehanbiť sa za Pána Ježiša. Nehanbiť sa za našu vieru. Však Boh je naším hradom prepevným – čo sme zadubený.

Naša zvesť má by prirodzená – my sme kresťania – veríme v Boha, veríme v Pána Ježiša Krista – či nie?

Naše okolie sa nehanbí surovo prezentovať všetky svoje názory – veria v povery, rúhajú sa Bohu, klamú, chodia k vešticiam a budú vám rozprávať ako je to super a podobne. Samé názory, za ktoré sa vôbec nehanbia a nemajú problém ich povedať.

Viete prečo?

Lebo tento svet je taký – je zvrátený a pre svet tieto názory nie sú problém.

Čo je ale problém pre svet? Boh a Pán Ježiš Kristus – ak nie je „zašitý“ v kostole, alebo v betlehemčeku, tak to nie je problém. Ale ak o Ňom budeme vravieť narovinu, tak to je už problém.

Skúsme o tom popremýšľať.

Ja som Jaro a my sa vidíme, počujeme, ak Boh dá nabudúce.
2084 Zdieľaj: http://evanjelizacnykalendar.sk/Zamyslenie/09-2019-svet-sa-nehanbi-za-svoje-nazory-a-krestan